Haber

Diyarbakır’da iki tıp öğrencisi temizlik elemanı olarak atandı

Diyarbakır’da yaşayan iki genç, bir önceki yıl hazırladıkları Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve KPSS’deki başarılarıyla Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi’ne kabul edildi ve fakülte hastanesine temizlik işçisi olarak atandılar. . Lise mezunu olan Diyarbakırlı gençler Ahmet Selçuk Maral (21) ve Mehmet Caner Bahçivancı (21), YKS’ye hazırlanmak için özel dershaneye kaydoldu.

Amida haberlerde yer aldı haberlere Rapora göre, kayıtlı oldukları özel dershanede yolları kesişip arkadaş olan iki genç, üniversitede okurken çalışmak ve masraflarını karşılamak amacıyla aynı yıl KPSS’ye hazırlandı. Gençler YKS’ye girerek DU Tıp Fakültesi’ne girdi. KPSS’de Maral 85, Bahçivancı ise 83 puan aldı. Gençler bu puanla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne destek personeli alımı için başvuruda bulundu. İki genç, iki yıldır tıp okudukları fakültenin hastanesinde haziran ayından bu yana temizlik işçisi olarak çalışıyor.

DU Tıp Fakültesi 2. sınıfta okuyan gençlerden Ahmet Selçuk Maral, YKS’ye hazırlanırken aynı zamanda okurken ailesine yük olmamak için KPSS’ye de hazırlandığını söyledi.

‘AİLEMİZ GURUR DUYUYOR’

Mehmet Caner Bahçivancı, ders çalışırken beyaz önlük giydiklerini, ders dışında hastane temizliği yaparken önlük değiştirdiklerini ve bundan gurur duyduklarını belirtti. Hem okumanın hem de çalışmanın keyifli bir duygu olduğunu belirten Bahçivancı, “Ailemiz ve çevremiz bu konuda bizimle gurur duyuyor. Yaşadığımız mutluluk kelimelerle anlatılamaz. Hem kütüphanede çalışıyoruz hem de aynı temizliği yapıyoruz. kütüphane… Çantalarımıza sığdırdığımız önlükler hem derslerimizi hem de çalışma zamanımızı sağlıyor. Aynı “Hastanemizi de erken tanıyoruz.” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

gaziosmanpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu